Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

16-latek z Elbląga okradł z antyków swoją kuzynkę

Policja odzyskała skradzione kielichy. Fot. policja

Chłopak miał opiekować się domem 28-latki, która kilka lat temu wyjechała do Niemiec.

Tam otworzyła działalność, zarobiła pieniądze i kupiła w Elblągu dom. W rodzinnym mieście pojawiała się kilka razy w roku, a jej majątku miała doglądać rodzina, również 16-letni kuzyn. Gdy ostatnio przyjechała z zagranicy odkryła, że w domu brakuje zbioru zabytkowych kielichów i dzbanków oraz sprzętu RTV i AGD. Wszystko było warte 25 tysięcy złotych.

Policjanci szybko zatrzymali złodzieja. 16-latek przyznał się, że od początku marca wynosił z domu kuzynki różne rzeczy. Skradzione kielichy i dzbanki znalazły się w jednym z elbląskich sklepów ze starociami. Chłopak zostawił je tam za 60 złotych. W lombardzie próbował też sprzedać skradzioną pralkę, ale nikt nie chciał jej kupić.

Michał M. trafił do policyjnej izby dziecka w Gdańsku. Okazało się, że 2 tygodnie temu uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. (wch/bsc)

Policja odzyskała skradzione kielichy. Fot. policja

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w antyki
Cenne antyki sprzedali za 500 zł

Warte 40 tysięcy złotych antyki sprzedano za 500 złotych. Przedmioty te skradziono z jednego z magazynów w Elblągu. Kilka dni temu do jednego z magazynów na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV