Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

15-letni kierowca

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego zatrzymali do kontroli samochód, którym kierowało… dziecko.

Siedzący za kółkiem nastolatek nie odpowiadał na zadawane przez policjantów pytania. Natomiast jego dorosły pasażer próbował niezrozumiale coś tłumaczyć.

Policjant polecił, aby mężczyzna, który znajdował się pod wpływem alkoholu, wysiadł z auta. Wówczas Jarosław K. przesiadł się na miejsce kierowcy i ruszył. Funkcjonariusz próbował zatrzymać auto przez otwarte okno. Po przejechaniu około 100 metrów, policjantowi udało się zaciągnąć ręczny hamulec i wyciągnąć kluczyki ze stacyjki.

Okazało się, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, za narażenie policjanta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także za udostępnienie pojazdu 15-letniemu synowi. (kwp/mkłod/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pijany, alkomat
Pijani na jednośladach

Policjanci z Elbląga i Młynar zatrzymali wczoraj praktycznie w tym samym czasie dwóch nietrzeźwych kierujących jednośladami. W Elblągu 19-letni Paweł K. prowadził motorower mając blisko 2,5...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV