Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

11 osób, w tym 3 przywódców grupy przestępczej w rękach straży granicznej. Zobacz film z zatrzymania

Przygotowywali i nielegalnie sprzedawali krajankę tytoniową na ogromną skalę. Za pośrednictwem założonych przez siebie firm z siedzibami na Litwie i w Niemczech, sprowadzili z Bułgarii i Litwy ponad 165 ton liści tytoniu.

Skarb Państwa mógł na tym stracić 76 milionów złotych. Zorganizowaną grupę przestępczą rozbili funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymali 11 osób, w tym 3 liderów grupy. Akcję przy pomocy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili jednocześnie na kilkunastu posesjach w województwie łódzkim.

Trzech mężczyzn w wieku 38, 39 i 50 lat usłyszało zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją i obrotem wyrobami tytoniowymi za co grozi do 10 lat więzienia. Pozostałym ośmiu zatrzymanym w wieku od 31 do 57 lat postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zagrożone jest to karą 5 lat pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, papierosy, straż graniczna, zatrzymanie
Rosjanin chciał wjechać do Polski tirem z nielegalną naczepą

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze Straży Granicznej zarekwirowali naczepę ciężarówki o wartości 22 tys. złotych.   33-letni kierowca chciał wjechać do Polski samochodem ciężarowym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV