Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

100 tys. zł na start młodego rolnika

Młodzi rolnicy mogą w tym roku otrzymać nawet 100 tysięcy złotych na rozpoczęcie działalności. Dziś rusza nabór wniosków w programie „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

– Wyższa kwota dofinansowania to jedna z tegorocznych zmian – mówi Jolanta Marozas, dyrektorka oddziału terenowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie:

00:00 / 00:00

O kolejności przyznania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów, przy czym warunkiem jest uzyskanie co najmniej 7 punktów. Punkty zależą od wielkości gospodarstwa, wykształcenia oraz od bezrobocia w gminie, w której znajduje się gospodarstwo. Punkty mają być przyznane w ciągu 50 dni od zakończenia naboru, a decyzja w sprawie przyznania pomocy wydana w terminie 150 dni od dnia złożenia wniosku.

Wsparcie mogą dostać osoby do 40 roku życia, które mają wykształcenie rolnicze lub chcą je zdobyć w ciągu trzech lat. Konieczny jest biznes plan, w którym trzeba wykazać, że 70 proc. otrzymanych środków z agencji trafi na inwestycje w gospodarstwie. Nabór wniosków potrwa do 21 czerwca. (kwiat /as)

Więcej w Start, rolnik
Rolnicy dowiedzą się, jak wykorzystać odnawialne źródła energii

40 rolników z Warmii i Mazur wyjeżdża dziś do Estonii i Finlandii. Odwiedzą gospodarstwa, w których wykorzystuje się odnawialne źródła energii. Źródła, z których się korzysta...

Zamknij
RadioOlsztynTV