Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

100 obwodnic w całym kraju. Sprawdź, gdzie na Warmii i Mazurach powstaną nowe drogi

Na Warmii i Mazurach powstanie 5 obwodnic. Ministerstwo Infrastruktury zaprezentowało program budowy 100 obwodnic w całym kraju.

Ma on kosztować 28 miliardów złotych i doprowadzić do poprawy bezpieczeństwa oraz wyprowadzenia ruchu poza tereny zabudowane. W województwie warmińsko-mazurskim mają być wybudowane: północna obwodnica Olsztyna, obwodnice Szczytna i Pisza, obwodnica Smolajn koło Dobrego Miasta na drodze krajowej numer 51 i w Gąskach koło Olecka na krajowej 65.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zwrócił uwagę, że dzięki obwodnicom, ruch zostanie wyprowadzony poza tereny zabudowane, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Minister dodał, że obwodnice będą budowane przede wszystkim w tych miastach i miasteczkach, w których natężenie ruchu jest wyjątkowo duże.

00:00 / 00:00

Pełna lista projektów do realizacji w ramach programu znajduje się na stronie 100obwodnic.pl

Autor: IAR/W.Chromy
redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, budowa
Przedsiębiorca oszukał obywateli Ukrainy, zaległości sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Posłuchaj audycji Śliska sprawa

W audycji poruszyliśmy temat obywateli Ukrainy oszukanych przez przedsiębiorcę z Ostródy. Mężczyźni pracowali przy budowie bloków przy ul. Żurawiej w podolsztyńskim Gutkowie. Było to w 2017...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV