Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

10 lat Polski w UE – Mrągowo: budowa obwodnicy

Mrągowo, fot. Sławomir Ostrowski

W ciągu ostatnich 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej w Mrągowie, dzięki dofinansowaniom, zrealizowano 13 dużych inwestycji.

Największą była mała obwodnica miasta, na którą mieszkańcy czekali ponad 40 lat – powiedziała burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec. Inwestycja kosztowała 160 milionów złotych, z czego 70 procent to unijne dofinansowanie.

Nowa droga wyprowadziła ruch ciężarowy z centrum miasta, który utrudniał życie mieszkańcom. Ponad 6-kilometrową obwodnicę wybudowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

Władze Mrągowa chciałyby, aby w mieście powstała też obwodnica południowa, dzięki której kierowcy jadący krajową 16 od Olsztyna w stronę Mikołajek i Warszawy także mogliby ominąć centrum miasta.

Kolejną ważną inwestycją w Mrągowie było uzbrojenie terenów przemysłowych, położonych w podstrefie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W 2003 roku miasto kupiło też nieruchomość po byłej jednostce wojskowej i przy wsparciu z Unii rewitalizowano powojskową halę sportową i przystosowano budynek szkoleniowy na gimnazjum. Wybudowano tam też nową halę sportowo-widowiskową i pięć boisk sportowych. (amin/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, UE, Mrągowo
10 lat Polski w UE – powiat szczycieński: w oczekiwaniu na lotnisko

Poprawa jakości szkolnictwa zawodowego, dróg powiatowych i nowoczesny szpitalny system informatyczny - m.in. tak zostały wydane unijne fundusze obecne są w powiecie szczycieńskim. Planowanie kolejnych dotacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV