JUTRO: 6 °C pogoda jutro

1 kolejka: Słaby początek sezonu elbląskich II-ligowców

Zespół Concordii Elbląg, fot. Andrzej Minkiewicz

Kibice są już po premierze nowego sezonu w II lidze. Była ona kiepska dla obu drużyn z Elbląga.

Concordia bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie z Pogonią w Siedlcach, bo już w 9 minucie objęła prowadzenie po uderzeniu Marcina Martynowicza. Gospodarze w 45 min doprowadzili jednak do wyrównania po główce Przemysława Rodaka, a na 12 minut przed końcem meczu, wynik na 2:1 ustalił Bartosz Tarachulski.

Pogoń Siedlce – Concordia Elbląg 2:1 (1:1)
0:1 – Martynowicz (9′), 1:1 – Rodak (45′), 2:1 – Tarachulski (78′)
Concordia: Zoch – Lubiejewski S. (52′ Kiełtyka), Lepczak, Uszalewski, Broniarek, Zejglic (76′ Nadolny), Loda (61′ Lewandowski), Szuprytowski, A. Stępień, Galeniewski, Martynowicz.

…………………………………………………………….

Jednym punktem musi się natomiast zadowolić Olimpia, która w Elblągu zremisowała z Pelikanem Łowicz. W 16 min gospodarze za sprawą Antona Kołosowa wyszli na prowadzenie, ale druga część spotkania to ataki gości, które przyniosły efekt w 68 minucie, kiedy to wyrównał Paschal Ekwueme.

Po meczu – były szkoleniowiec Olimpii, a obecnie Pelikana – Grzegorz Wesołowski – stwierdził, że ma niedosyt, ale każdy punkt trzeba szanować.

00:00 / 00:00

Dariusz Kaczmarczyk, asystent trenera Olimpii przyznał, że był to trudny mecz, zwłaszcza dla debiutujących w II lidze piłkarzy, a tych było pięciu w drużynie gospodarzy.