Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
III Warmińsko-Mazurskie Dni Pola
12-06-2023 godz. 05:00 do 06-07-2023 godz. 05:00
województwo warmińsko-mazueskie
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/d0a52002.jpg

Przed nami już trzecia edycja Warmińsko-Mazurskich Dni Pola, podczas których nauka spotyka się praktyką właśnie na polu!

W dniach 12 czerwca - 6 lipca br. w dziewiętnastu powiatach na poletkach demonstracyjnych, we współpracy z właścicielami gospodarstw, naukowcami, przedstawicielami firm produkujących dla rolnictwa, przedstawicielami samorządu terytorialnego oraz innych instytucji i organizacji, odbędąsię specjalne spotkania. Przeprowadzone zostaną również praktyczne sesje na poletkach uprawowych.

Wśród tematów, które zostaną poruszone w tym roku będzie m.in. bioróżnorodność roślin uprawnych oraz odmiany o podwyższonej tolerancji na suszę i inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Celem, który przyświeca III Warmińsko-Mazurskim Dniom Pola jest umożliwienie rolnikom porównania w warunkach lokalnych, czyli zbliżonych do występujących w ich gospodarstwach, potencjału odmian roślin uprawnych, systemów ochrony roślin i nawożenia. Dedykowana problemom wiedza umożliwi rolnikom precyzyjne skalibrowanie swych planów i strategii wysiewu, pielęgnowania plonów, co wzmocnili efektywność ich produkcji, a poprzez to również podniesie konkurencyjność na rynku.

III WMDP to jedyna okazja, aby spotkać się najlepszymi naukowcami w kraju właśnie na polu, w miejscu gdzie rodzą się i dojrzewają rolnicze plony. W tym roku rolnicy porozmawiają z ekspertami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Instytutu Ochrony Roślin - PIB w Poznaniu, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB w Puławach i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 Wydarzenie jest imprezą towarzyszącą IV Krajowym Dniom Pola 2023 w Sielinku, odbywającym się pod hasłem „#RolnictwoInnowacyjne”.