Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
XVI Warmińsko-Mazurskie Dni Fizjoterapii
22-04-2022 godz. 05:00 do 23-04-2022 godz. 05:00
OSW, ul. Bydgoska 33, Olsztyn
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/bb8e6ab6.jpg

 

Przed nami XVI Warmińsko-Mazurskie Dni Fizjoterapii pod hasłem „Fizjoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych - od dzieciństwa do starości”

Konferencja jest kierowana głównie do fizjoterapeutów, lekarzy rehabilitacji, studentów kierunku fizjoterapia i doktorantów. Od wielu lat to spotkanie naukowo-szkoleniowe jest platformą wymiany poglądów i doświadczeń osób tworzących zespół rehabilitacyjny. Konferencja ma zasięg ogólnopolski, podejmuje istotną naukowo i społecznie problematykę. Celem planowanego spotkania jest zapoznanie uczestników z najnowszą wiedzą w zakresie zapobiegania najczęstszym chorobom i dysfunkcjom występującym w różnych grupach wiekowych. W szczególności podjęte zostaną następujące tematy:

1. Fizjoprofilaktyka, jako zadanie wynikające z obowiązującej uchwały Krajowej Rady Fizjoterapeutów, obejmujące rekomendowane sposoby działań fizjoprofilaktycznych, zasady przygotowywania i wdrażania programów polityki zdrowotnej, a także strategie ich upowszechniania i komunikacji.

2. Epidemiologia kliniczna, prewencja chorób serca i naczyń oraz rozpowszechnienie i kontrola czynników ryzyka chorób układu krążenia.

3. Rola aktywności fizycznej w profilaktyce oraz terapii nadwagi i otyłości.

4. Fizjoprofilaktyka zaburzeń postawy ciała.

Planowane są sesje referatowe, studencka sesja plakatowa oraz dwa warsztaty.