Nie masz pomysłu na spędzenie ostatniej niedzieli tego lata? Jesteś fanem rodzinnego rowerowania? To być może ostatnia możliwość odbycia w tym sezonie wyprawy rowerowej! I to nie byle wyprawy a poprzez wszystkie atrakcyjne miasta Warmii i Mazur!
Zastanawiasz się, czy można w jedno popołudnie poznać całe województwo? Przyjdź do Parku Centralnego a przekonasz się, że jest to możliwe! 19 września zielony obszar Parku Centralnego zamieni się w zielony obszar województwa warmińsko-mazurskiego.
Od godz. 13.30 do późnego popołudnia każde dziecko z rodzicami będzie mogło wyruszyć w niesamowitą podróż. Ze specjalnie przygotowaną mapą, przemierzysz rowerem cale województwo i odwiedzisz wszystkie miasta Warmii i Mazur a wszystko to bez opuszczania Parku Centralnego???? W każdym mieście czekają niesamowite atrakcje i zadania do wykonania! Jeśli nie posiadasz roweru, będziesz mógł wypożyczyć na miejscu (ograniczona ilość) albo przemierzyć województwo pieszo!
Trudy wycieczki i przygotowanych zadań zostaną docenione i nagrodzone! Dla każdego uczestnika wyprawy organizatorzy przygotowali upominki, a dla jednego szczęśliwca nawet nagrodę główną – rower!
Nie tylko wyprawa, nie tylko nagrody…
Przy głównej fontannie stanie scena, na której od samego początku będzie się działo! Wystąpią goście z Węgorzewa, Ostrowski Band, szkoła tańca Monstars, młodzi karatecy z klubu Karate Kyokushin, ponadto quizy, zagadki i… znów nagrody.
To jeszcze nie koniec! Przy Tartaku Raphaelsohnów pojawi się strefa gastronomiczna, tor do gry w kapsle, tor do jazdy rowerami, dla najmłodszych biegowe rowerki elektryczne (PoloVolt), świecąca ścieżka rowerowa spod Lidzbarka Warmińskiego, gry i zabawy z animatorami z Akademii Prymusa i SP 10. Organizatorzy zadbają też o możliwość nauki podstaw serwisowania roweru, żeby przebita dętka nie psuła więcej wypraw rowerowych!
Na koniec wszyscy wspólnie, na udekorowanych podczas pikniku rowerach będą mogli objechać cały Park Centralny.
Główne punkty programu pikniku LOVE ROWER
godz. 13.30 – start gry rowerowej
godz. 15-16 wyścigi Strider Cup dla najmłodszych na rowerkach biegowych (2-5 lat) – zorganizowane przez Mazury Milko MTB
godz. 16 – rozpalenie ognisk i pieczenie kiełbasek
godz. 17 – kolorowa i głośna parada rowerowa
godz. 17.30- losowanie głównej nagrody