Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
78. Tour de Pologne
19-08-2021 godz. 05:00 do 15-08-2021 godz. 23:00
Polska, województwo warmińsko-mazurskie
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/7472ada8.jpg

 

Przed nami 78. Tour de Pologne UCI World Tour – największa cyklicznie organizowana impreza sportowa w Polsce oraz najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowo-Wschodniej. Co roku przyciąga wielkie gwiazdy zawodowego peletonu i cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Jest to także znakomita forma promocji Polski i jej najpiękniejszych regionów na arenie międzynarodowej. Wyścig to także jedna z najstarszych sportowych imprez w naszym kraju o bogatej tradycji i wspaniałej historii.

Ubiegłoroczny Tour de Pologne, rozgrywany w szczególnych warunkach, zgromadził na trasie około 2 mln kibiców, pokazując jak bardzo tęsknimy za powrotem do normalności.

Od 1993 roku, kiedy to Tour de Pologne stał się wyścigiem zawodowym, jego prestiż rośnie z roku na rok. Obecnie należy on do grona największych imprez kolarskich na świecie, czyli cyklu UCI World Tour. To właśnie na polskich drogach swoje wielkie kariery rozpoczynali Alberto Contador, Peter Sagan, czy Marcel Kittel. To właśnie w Tour de Pologne swoje wielkie zwycięstwa odnosili najlepsi polscy kolarze ostatnich lat – Rafał Majka i Michał i Michał Kwiatkowski.

Organizatorzy liczą na to, że i w tym roku, mimo pandemii, uda się zorganizować wyścig na światowym poziomie, który po raz kolejny przyciągnie rzesze wiernych fanów kolarstwa.