Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
Konkurs kulinarny "Bitwa Regionów"
30-04-2021 godz. 05:00 do 30-09-2021 godz. 05:00
Polska, województwo warmińsko-mazurskie
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/25e0e7c8.jpg

 

Trwa szósta edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Tegoroczna odsłona kulinarnej rywalizacji będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Organizatorzy zapraszają więc uczestniczki do prezentacji potraw w formie multimedialnej. 

Idea konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 kół gospodyń wiejskich. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowała drużyna z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.

W tym roku organizatorzy liczą na rekordową frekwencję w wydarzeniu będącym prezentacją różnorodności kulinarnych tradycji regionów Polski. Który zespół stanie na podium, przekonamy się podczas wielkiego finału już jesienią. W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł.

Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.