Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
Program edukacyjny "Szkoła przyjazna wodzie - AKTYWNI BŁĘKITNI"
01-09-2020 godz. 05:00 do 25-06-2021 godz. 05:00
Polska, województwo warmińsko-mazurskie
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/76ac096e.JPG

 

Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony plan działań mający połączyć szkoły promujące szeroko rozumianą edukację wodną, w zakresie dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Wody Polskie wraz z partnerami: policją i strażą pożarną, zachęcają do realizacji edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy. Program zapewnia materiały edukacyjne oraz zakłada wykorzystanie infrastruktury hydrotechnicznej w terenowych zajęciach edukacyjnych, a także pokazy z zakresu ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy.

Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego (w szczególności do uczniów klas III-VII).

W roku szkolnym 2019/2020 program edukacyjny objął swoim zasięgiem ponad 15 000 uczniów szkół podstawowych z obszaru działania RZGW w Gdańsku. W ramach programu podjęto blisko 800 inicjatyw edukacyjnych, przeprowadzono 200 godzin zajęć poświęconych wodzie i gospodarce wodnej oraz zjawiskom ekstremalnym, takim jak powódź i susza. Ze 112 szkół uczestniczących w ubiegłorocznej edycji programu, 70 otrzymało certyfikat Wód Polskich "Szkoły przyjaznej wodzie - AKTYWNI BŁEKITNI".

Wody Polskie zapraszają dyrektorów i nauczycieli  szkół podstawowych do uczestniczenia w programie.

 

Więcej informacji https://gdansk.wody.gov.pl/nasze-dzialania/edukacja