Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zderzenie autobusu z cysterną na obwodnicy Mrągowa, 25 osób poszkodowanych. Na szczęście… to tylko ćwiczenia

Jak poradzić sobie podczas wypadku w ruchu lądowym, kiedy w grę wchodzi skażenie chemiczne? Z takim zadaniem musieli zmierzyć się ratownicy medyczni, którzy dostali zgłoszenie o wypadku autobusu i cysterny z chemikaliami, do którego doszło na obwodnicy Mrągowa. Ostatecznie nikomu nic się nie stało, bo… zdarzenie to scenariusz ćwiczeń, które zorganizowano w Olsztynie.

W katastrofie ucierpiało 25 osób, w tym 15 uczniów. Ważnym elementem akcji ratunkowej było wykorzystanie specjalnej komory do odkażania rannych. W działaniach uczestniczyli strażacy oraz służby zarządzania kryzysowego i ochrony ludności w olsztyńskim ratuszu. – Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń, ale zagrożenie jest bardzo realne – mówi Zbigniew Szpindor z Obrony Cywilnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Były to pierwsze takie ćwiczenia w warmińsko-mazurskiem. Wzięły w nich udział zespoły ratownictwa medycznego z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie i Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego, także Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, policja, straż pożarna i przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludzkości Urzędu Miasta w Olsztynie.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, autobus, ćwiczenia, cysterna, video, Szpital Wojewódzki w Olsztynie, Zbigniew Szpindor
Bajki warmińskie na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka chcemy życzyć Wam, nasi najmłodsi słuchacze, wszystkiego najlepszego! Oprócz życzeń mamy specjalne prezenty - przygotowaliśmy wyjątkowe płyty CD z bajkami warmińskimi. Z...

Zamknij
RadioOlsztynTV