Stomil Olsztyn zremisował w Lidzbarku Warmińskim

Piotr Gurzęda w debiucie w roli pierwszego trenera Stomilu zanotował remis. Olsztynianie zremisowali 1:1 w Lidzbarku Warmińskim z miejscową Polonią.

W pierwszej połowie Polonia Lidzbark Warmiński miała zdecydowaną przewagę na boisku, ale nie miała żadnych klarownych sytuacji. Stomil odgrażał się kontrami i w ostatniej minucie pierwszej części gry padła bramką. Denis Gojko dośrodkował, a piłkę z bliskiej odległości do siatki wpakował Karol Żwir.

Na początku drugiej połowy Stomil miał doskonałą do podwyższenia prowadzenia, ale w polu karnym zawodnicy nie potrafili pokonać Norberta Florczaka. Olsztynianie mieli też jedną groźną kontrę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Do remisu Polonia doprowadziła w 81. minucie. W polu karnym po stałym fragmencie gry w zamieszaniu najlepiej zachował się Kostiantyn Czernij, piłkę wybijali obrońcy, ale futbolówka całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

6 października Stomil Olsztyn zagra na przed własną publicznością z GKS-em Bełchatów.

Redakcja: A. Niebojewska za stomil.olsztyn.pl