Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rocznica Objawień w Gietrzwałdzie. Zmiana organizacji ruchu [MAPA]

Fot. M. Kwiatkowska

W związku z uroczystościami odpustowymi w Gietrzwałdzie kierowcy muszą się liczyć ze zmianą organizacji ruchu na drogach prowadzących do sanktuarium.

Przed główną mszą, która rozpocznie się o 11.00, samochody osobowe kierowane będą na parkingi przy miejscu celebry tylko jednym wjazdem, okrężną trasą przez Woryty. Pozostałe wjazdy zarezerwowane będą dla grup pieszych, autokarów i służb ratowniczych. W trakcie uroczystości zostaną z kolei wprowadzone zmiany, ułatwiające wyjazd.

Nadkomisarz Piotr Godlewski z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie apeluje do pielgrzymów pieszych, aby korzystali z odblasków i wystrzegali się gwałtownych wejść na przeciwny pas ruchu.

Uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie odbywają się w rocznicę objawień maryjnych i są połączone z archidiecezjalnymi dożynkami. Uczestniczą w nich tysiące wiernych.

Transmisji sumy można będzie wysłuchać w Radiu Olsztyn i w Internecie (transmisja wideo od godz. 10.).

Autor: M. Sochacki
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd, policja, objazd
Odpust w Gietrzwałdzie. W niedzielę rozpoczną się główne uroczystości w 144. rocznicę objawień maryjnych

Archidiecezja Warmińska przygotowuje się do największych uroczystości odpustowych. Zwykle obywały się one w drugą niedzielę września. W tym roku jest jednak istotna różnica, dotycząca terminu uroczystości....

Zamknij
RadioOlsztynTV