Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura w Braniewie nieczynna z powodu kwarantanny. Prokuratorzy mieli kontakt z zakażonym pracownikiem sądu

Fot. fotolia

Do końca marca nieczynna będzie Prokuratura Rejonowa w Braniewie po zarządzeniu przez Sanepid obowiązkowej kwarantanny większości jej pracowników, w związku z możliwym zagrożeniem koronawirusem. Kwarantanną objęto też połowę personelu tamtejszego sądu.

Jak poinformowała w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Elblągu, decyzją Państwowego Inspektora Sanitarnego w Braniewie o zarządzeniu obowiązkowej kwarantanny w sprawie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, działalność Prokuratury Rejonowej w Braniewie została zawieszona do 31 marca.

Prokurator okręgowy w Elblągu Jan Hrybek powiedział dziś, że decyzja o kwarantannie dotyczy poszczególnych pracowników, a jej konsekwencją jest zawieszenie działalności braniewskiej prokuratury. Wyjaśnił, że kwarantannie poddano większość tamtejszego personelu, pracownicy są objęci nadzorem epidemiologicznym, a tylko jedna osoba nie otrzymała żadnych zaleceń służb sanitarnych. Dodał, że pracowało tam czterech prokuratorów i około 10 pracowników sekretariatu.

Z tego co wiemy, to pracownik sądu jest zakażony koronawirusem, prokuratorzy mieli styczność z tą osobą i dlatego jest ta kwarantanna

– powiedział prokurator Jan Hrybek.

W związku z tą sytuacją zadania prokuratury w Braniewie tymczasowo przejęły prokuratura rejonowa i okręgowa w Elblągu.

Natomiast Sąd Rejonowy w Braniewie – podobnie jak pozostałe sądy w okręgu elbląskim – działa w ograniczonym zakresie w związku z zagrożeniem koronawirusem. Do końca marca nie odbędą się zaplanowane wcześniej rozprawy z wyjątkiem spraw pilnych. Ponadto z ostatnich dniach niektóre ze spraw w braniewskim sądzie zdjęto z wokandy z powodu objęcia kwarantanną przewodniczących składu orzekającego.

Kwarantanną objęto łącznie 34 spośród 68 zatrudnionych w Sądzie Rejonowym w Braniewie. W przypadku pierwszej z tych osób nastąpiło to w poniedziałek, a pozostałych w środę, tj. w dniu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u pierwszej z osób objętych kwarantanną

– poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski.

 

 

Autor: PAP/Marcin Boguszewski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, Elbląg, Braniewo
600 maseczek uszyły krawcowe ze szpitala w Elblągu. Można im pomóc: „Jesteśmy w stanie przyjąć i zdezynfekować niemal każdą ilość”

W związku z pandemią wszystkie polskie szpitale znalazły się w trudnej sytuacji epidemiologicznej. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu walczy z brakiem wystarczającej ilości podstawowych środków higieny...

Zamknij
RadioOlsztynTV