Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lasy, Jeziora, Rzeki – Uroki Nadleśnictwa Wipsowo

Premierowa audycja cyklu Lasy, Jeziora, Rzeki opowiada o urokach Nadleśnictwa Wipsowo.

Leśnicy Łukasz Ferschke i Łukasz Albert w barwny sposób opisują jezioro Perszk (zwane też Perskim lub Czarnym), zabrali też Marka Lewińskiego nad jezioro Dłużek w okolicach Bartołt Wielkich. Leśnicy z Nadleśnictwa Wipsowo zachęcają również do spędzenia nocy w lesie i przypominają o warunkach, jakie trzeba spełnić, by to zrobić.

Marek Lewiński skorzystał też z możliwości wejścia na wieżę obserwacyjną Lasów Państwowych w Wipsowie. To obiekt, który ma ponad 40 metrów wysokości. Stamtąd podziwia i opisuje okolice miejscowości Wipsowo, Kołaki, Ramsowo i Boreczek.

Nadleśnictwo Wipsowo położone jest w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego, w powiatach: mrągowskim, olsztyńskim i szczycieńskim, w gminach: Sorkwity, Barczewo – miasto, Barczewo – obszar wiejski, Biskupiec – miasto, Biskupiec – obszar wiejski, Dobre miasto – obszar wiejski, Dywity, Jeziorany – miasto, Jeziorany – obszar wiejski, Kolno, Purda, Dźwierzuty, Pasym – miasto i Pasym. W jego skład wchodzą trzy obręby leśne: Purda Leśna, Sadłowo II i Wipsowo.

ZOBACZ TAKŻE

RadioOlsztynTV