Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bożena i jej dzieci – reportaż Alicji Kulik

W ostatnim numerze „Tygodnika Powszechnego” Pani Magdalena Moskal, mama Emila, który mam chorobę Pfeiffera w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską mówi:
„Sytuacja osób z niepełnosprawnościami przypomina znaną skądinąd frazę: niech sobie będą, ale niech się nie obnoszą. Takie osoby służą do gapienia się, do zaspakajania cudzej satysfakcji.

Satysfakcji? – pyta dziennikarka

Uspokajamy się, patrząc na cudze nieszczęście. Gładzimy myślą, jak to jest fajnie, że nie nam się to przytrafia. O tym już przecież pisała Susan Sontag. Że to inni, nie my, że to dzieje się kilka rodzin dalej.”
Bohaterka reportażu wie coś o tym, choć skargi z jej ust rzadko płyną. Choć, gdyby spotkała się z mamą Emila miałyby sobie wiele do powiedzenia. Poza tym historia pani Bożeny jest jeszcze trochę inna, ponieważ…. Zapraszamy do wysłuchania reportażu pt. „Bożena i jej dzieci”.
Bohaterami reportażu są Bożena i Marek Śpiewak oraz ich córki Martyna i Aniela.

ZOBACZ TAKŻE

  •  Pochwała życia Pochwała życia Świat jest piękny, świat jest kolorowy! A jednak często nie potrafimy tego […]
  •  W międzyczasie W międzyczasie Dwie kobiety, które na pierwszy rzut oka dzieli wszystko - wiek, geografia, […]
  •  Szynakowie z Mortęg Szynakowie z Mortęg Mortęgi. Rodowa siedziba żyjącej na przełomie XVI – XVII wieku mistyczki i reformatorki […]
  • Bożena i jej dzieciBożena i jej dzieci W ostatnim numerze "Tygodnika Powszechnego" pani Magdalena Moskal, mama Emila, który […]
RadioOlsztynTV