Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jaromir Wroniszewski

4d88a98a.jpeg

Ksywa Jaron. Facet wszechstronny: pisze, komponuje, gra na gitarze, mówi i śpiewa. Jest etatowym satyrykiem Radia Olsztyn. Radio to dla Jarona – wspaniała przygoda, kontakty z ludźmi, nowoczesna technika i możliwość szybkiej weryfikacji swoich pomysłów. Jest autorem i pomysłodawcą, emitowanych na antenie Radia Olsztyn, audycji satyrycznych, pisze felietony, recenzje i śpiewa. Nad tym wszystkim unosi się kabaret “Czyści jak łza”!

W przeszłości był aktorem – lalkarzem i polonistą. Z pracy w teatrze wspomina setki prób, przedstawień, wyjazdów w Polskę i za granicę oraz udział w licznych festiwalach. Mieszka w Olsztynie. Jego rodzice i żona są aktorami. Jest kochanym tatusiem Marysi, Pawła i Janka.

Skończył studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Do dzisiaj utrzymuje wspaniałe przyjaźnie z tego okresu.

E-mail: j.wroniszewski@radioolsztyn.pl

 

Prowadzi audycje

PEERELKI

Poranny Elementarz Edukacyjno Rozrywkowy Ewentualnie Lakonicznie Komiczno Irracjonalny, czyli PEERELKI. Współtwórcy Kabaretu Czyści Jak Łza Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski zapraszają na codzienną dawkę humorystycznych historii rodem z Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Ćwiczymy przepony z Czystymi! Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 7.45.

 

Porozmawiajmy o historii przy dobrej muzyce

To audycja nadawana w każdą niedzielę po godzinie 14:05. Autorzy – Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski podejmują tematy związane z historią w sposób tak oczywisty, że aż zaskakujący – na przykład: kamień, moneta, mur, miasto, ulica, koń – i tak dalej. Ekspertem w audycji jest profesor doktor habilitowany Jan Kazimierz Wroniszewski, historyk mediewista z UMK w Toruniu, poruszający się swobodnie we wszelkich obszarach historii także najnowszej. Dodatkowo zapraszamy do studia gości specjalizujących się w poszczególnych tematach. Byli już u nas: Ewa Rombalska – architekt, Włodzimierz Sieradzki – litoterapeuta, Małgorzata Barabasz – kolorystka, Justyna Zakrzewska – specjalistka technik zapamiętywania, dr Jerzy Sikorski – historyk, mec. Tomasz Kaczyński – doradca podatkowy, Robert Listwan – malarz, Sławomir Nafalski – hodowca koni.
Zgodnie z tytułem audycji, dbamy o odpowiednią oprawę muzyczną.

Noc z Książkami

Audycja nadawana raz w miesiącu w niedzielę, od godziny 22:05 do 02:00. Autorzy – Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski prezetują książki w wydaniu dźwiękowym oraz rozmowy o autorach.

Noc ze Słuchowiskami

Audycja nadawana raz w miesiącu w niedzielę, od godziny 22:05 do 02:00. Autorzy – Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski. Zgodnie z tytułem audycji, prezentują nieco zapomnianą formę radiową, jaką jest słuchowisko. Mają w dorobku sporo produkcji słuchowiskowych, wiele z nich prezentowane było na sopockim festiwalu "Dwa Teatry". Zaczęli od "Orędzia z gietrzwałdzkiego klonu" Zenona Złakowskiego, poprzedzonego rozmową z Autorem, później było "Stabis Lauks" Aleksandra Krempecia, z odautorskim wstępem. Nastepnie zaprezentowali trzy słuchowska – "Morderczynie Polskie" Marty Miłoszewskiej według prozy Katarzyny Bondy, "Kto zabił" i "Płyniemy dalej" – dwie jednoaktówki Jerzego Zbigniewa Moryto".

Quo Vadis Noblisto?

"Quo vadis noblisto" to mikrosłuchowisko przygotowane w 115 rocznicę przyznania Literackiej Nagrody Nobla Henrykowi Sienkiewiczowi. Emitowane jest raz w miesiącu, w czwartek, o godzinie 19.05

RadioOlsztynTV