Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wypij: Obawiam się, że odejście prof. Doboszyńskiej i prof. Maksymowicza wpłynie negatywnie na rozwój medycyny w Olsztynie

Michał Wypij. Fot. A. Podbielska

Dymisja profesora Maksymowicza to przykra wiadomość dla olsztyńskiej akademickiej medycyny – mówił w Porannych pytaniach  Michał Wypij, doradca wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

Profesor Maksymowicz zrezygnował ze stanowiska prorektora UWM ds. Collegium Medicum. Rektorowi uniwersytetu zarzucał działania, które nie sprzyjają rozwojowi medycyny. Według Michała Wypija odejście profesora Maksymowicza, a wcześniej profesor Anny Doboszyńskiej, to niekorzystna sytuacja dla uczelni.

To nie jest tak, że wybitni specjaliści – prof. Doboszyńska, prof. Maksymowicz nie będą mieli, co ze sobą teraz zrobić. Cała Polska puka do ich drzwi. To są specjaliści najwyższego sortu i tacy ludzie będą opuszczać Olsztyn. To jest wielka strata dla naszego miasta. Nie chciałbym być złym prorokiem, ale w sposób naturalny jest to jakiś sygnał dla najlepszych, wybitnych naukowców, że obecny rektor nie chce takich osób na swoim uniwersytecie.

Przypomnijmy, że rezygnacja profesora Maksymowicza ze stanowiska prorektora nastąpiła kilka dni po tym, jak procedurę jego odwołania wszczął rektor UWM.

Andrzej Piedziewicz zapytał także olsztyńskiego radnego o sytuację Stomilu. – Apeluję do prezydenta Olsztyna o jak najszybsze podpisanie umowy sprzedaży akcji Stomilu Olsztyn – mówił Michał Wypij. Miasto w końcu postanowiło sprzedać klub, znalazło też chętnego inwestora, który ma kupić 85 procent akcji klubu. Ważne, żeby to podpisanie nastąpiło szybko – przekonuje Michał Wypij.

Sponsorzy czekają, osoby, które są zainteresowane partycypowaniem w funkcjonowanie klubu także czekają, ale czekać w nieskończoność nie będą. A za pasem już nowy sezon. Apeluję do Piotra Grzymowicza, żeby nie przeciągał tych rozmów, tylko czym prędzej podpisał umowę z poważnym partnerem, który udowodnił, że bardzo mu zależy, żeby Stomil Olsztyn był marką.

Inwestorem, który ma kupić 85 procent akcji Stomilu Olsztyn, jest Michał Brański. Pod koniec ubiegłego tygodnia na antenie Radia Olsztyn mówił, że liczy na podpisanie umowy do połowy bieżącego miesiąca.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Michałem Wypijem

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jarosław Gowin, Michał Wypij
Jarosław Gowin spotkał się w Olsztynie z rektorami uczelni wyższych. Głównym tematem konferencji była Konstytucja dla Nauki

W Olsztynie spotkali się wicepremier Jarosław Gowin i rektorzy z uczelni, zrzeszonych w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Przez dwa dni będą wymieniać doświadczenia na temat...

Zamknij
RadioOlsztynTV