Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ks. Marcello Stanzione: Powierz swoje życie aniołom!

ks. Marcello Stanzione / fot. Fundacja Świętego Michała Archanioła

Ceniony włoski angelolog w książce „Najpiękniejsze modlitwy do aniołów” przypomina najpiękniejsze modlitwy wzywające anielskiej pomocy w konkretnych sprawach – opieki nad duszą, troski o dom czy ochrony przed niebezpieczeństwami.

W życiu świętych aniołowie odgrywali ważną rolę: dodawali otuchy, wspierali w cierpieniu, udzielali Komunii Świętej a czasami nawet… dostarczali listy. Bóg posługuje się duchami anielskimi, by pomagać nam w codziennych problemach, chronić przed niebezpieczeństwami oraz działaniem Złego.

Pomysł opublikowania modlitewnika z katolickimi modlitwami do aniołów przyszedł mi do głowy w San Giovanni Rotondo i z pewnością pojawił się z inspiracji świętego ojca Pio z Pietrelciny…

– mówi ks. Marcello, przewodnik po świecie aniołów.

Posłuchaj audycji Który Przychodzi

Ksiądz Marcello Stanzione przybył z Włoch do Polski na zaproszenie Fundacji Świętego Michała Archanioła, aby uświetnić X-lecie powstania Zastępu Rycerzy Świętego Michała Archanioła w Krakowie. Autor około 250 książek,  które w większości poruszają zagadnienia angelologiczne.

W audycji Który Przychodzi  usłyszeć można duchownych i osoby świeckie. Główne prezentowane tematy to wydarzenia roku liturgicznego, pogłębianie wiary i udział świeckich w życiu Kościoła. Audycja nadawana jest w niedzielę o godz. 8.05. Zapraszają Grzegorz Kasjaniuk i Marek Lewiński.

red: gk

ZOBACZ TAKŻE

RadioOlsztynTV