Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna odsłona akcji „Bieg na sześć łap”. Każdy mógł zostać św. Mikołajem i pomóc zwierzętom ze schroniska

Po Muzycznej odsłonie Biegu Na 6 Łap – czas na świąteczną. Każdy, kto od godziny 11 do 13 odwiedził dziś olsztyńskie schronisko dla zwierząt, mógł wcielić się w rolę św. Mikołaja.

Można było nie tylko pobiegać z psami, ale także nieco wolniej – pospacerować. Chcąc wesprzeć schronisko w czasie zimy organizatorzy akcji prosili o mokrą karmę, która będzie znakomitym uzupełnieniem diety czworonogów podczas chłodniejszych dni. Na wszystkich przyjaciół‚ psów i kotów w olsztyńskim schronisku czekali strażacy OSP Gutkowo, którzy uczyli udzielania pierwszej pomocy oraz żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obron Terytorialnej, którzy zaprezentowali żołnierskie akcesoria.

W schronisku dla zwierząt czekały dyplomy i atrakcje, a uczestników „Świątecznego Biegu na 6 Łap” – mimo opadów śniegu – nie brakowało. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników zwierząt do odwiedzania schroniska i wyprowadzania psów każdego dnia, nie tylko od święta..

Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej

00:00 / 00:00

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

 

Autor: I. Malewska/M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, żołnierze, pierwsza pomoc, zwierzęta, kot
Przysypana piachem suczka nie widzi i nie słyszy. Posłuchaj audycji Śliska sprawa

Kolejny przykład bestialskiego potraktowania zwierzęcia. Do okrucieństwa doszło w małej miejscowości niedaleko Lidzbarka Warmińskiego. Pod koniec listopada, mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego Czesław Krukowski znalazł w nieczynnej studni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV