Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Karol Karski: ustawa była niedopracowana na tym etapie

Fot. P.Getka

– Mamy do czynienia z ogromną aferą – tak o aresztowaniu byłej przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Evy Kaili mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn europoseł PiS prof. Karol Karski.

Parlamentarzysta dodał, że afera nazywana już Katargate i powiązana z organizacją Fight Impunity zatacza w Brukseli coraz szersze kręgi.

Nie jest to jedyna osoba. Pan redaktor wymieniał organizację walczącą o praworządność na świecie, pouczającą innych, która okazała się być zasilana z pieniędzy zewnętrznych. Podejmowała różne działania zgodne z oczekiwaniami swoich mocodawców, w zamian za gratyfikację finansową. W tę sprawę również zamieszani są były przewodniczący podkomisji praw człowieka, a także inni posłowie z frakcji socjalistycznej.

Afera ma związek z „kupowaniem” wpływów przez Katar oraz przekazywaniem wysokich sum pieniędzy i drogich prezentów obecnym a także byłym europosłom czy pracownikom Parlamentu Eurpoejskiego.

Europoseł Karol Karski odniósł się także do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, która miała odblokować pieniądze z KPO. – Była ona niedopracowana na tym etapie – ocenił. Dodał, że chodzi o to, aby wszystkie rozwiązania były kompatybilne z polskim systemem konstytucyjnym.

Pan prezydent sugerował, że ustawy w takim kształcie by nie podpisał. Wątpliwości miał także Jarosław Kaczyński. Za Jarosławem Kaczyńskim powiem, że ten tekst nie jest kompatybilny z polskim systemem konstytucyjnym.

W styczniu nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, która miała otworzyć drogę do porozumienia z Komisją Europejską, po konsultacjach ma wrócić do Sejmu.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Karol Karski
Posłowie o przyszłorocznym budżecie i pieniądzach dla regionu. Posłuchaj Porannych Pytań

Przyszłoroczny budżet państwa i środki dla województwa warmińsko-mazurskiego to tematy Porannych Pytań Radia Olsztyn. Marek Lewiński zaprosił do dyskusji posłów z regionu. W ocenie Janusza Cichonia...

Zamknij
RadioOlsztynTV